Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de
Zajímavosti

Univerzitní nakladatelství na Internetu,Nebývá naším zvykem zvlášť informovat o jednotlivých nových stránkách, protože jejich počet roste řadou geometrickou, takže bychom se asi záhy zbláznili. V případě elektronické prezentace nakladatelství Karolinum ale rád udělám výjimku. Jsou to stránky užitečné a navíc u mě mají protekci, neboť Univerzita Karlova, které patří, je moje alma mater.

Elektronická publikace vznikla asi před třemi měsíci a předvedena byla například na nedávném veletrhu Svět knihy 2000. Jedná se v podstatě o katalog knih, které nakladatelství vydalo. Netřeba snad připomínat, že pro zájemce o historii se jedná o vydatný zdroj informací. Učební texty a periodika jsou řazena podle jednotlivých fakult. Monografie jsou zpracovány abecedně podle jmen svých autorů. U každé z knih je kromě obvyklých bibliografických údajů uvedena i cena a stručná anotace. V komplexním katalogu, kde jsou uvedeny všechny publikace pohromadě, lze vyhledávat podle počátečních písmen jmen autorů (popřípadě titulů knih). Neschází informace o samotném nakladatelství, kontakt na jednotlivé pracovníky a pro knihkupce i podmínky k navázání obchodního kontaktu.

Objednat knihu přes Internet ale dosud nelze. Přesto jsou stránky šikovné pro každého, kdo chce zjistit, co nového v nakladatelství vychází . A to v době, kdy si udržet přehled o vydávání nových odborný publikací je poměrně obtížné, není málo.

Dodejme ještě odkaz na jejich stránku.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Wolfram | Vydáno dne 25. 05. 2000 | 3507 přečtení | Počet komentářů: 158 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server