Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de
Zajímavosti

Wolframova bilance roku 1998,Nemám rád bilancování, ale na konci roku se to tak nějak patří. Našemu časopisu (to je drzost, co :-)) je už třičtvrtě roku a za tu dobu se z podvyživeného mimina pomalu rozrostl do mírně otésánkovských rozměrů. Čtenářům jsme nabídli 35 článků, z nichž ale bohužel jen menšina byla od přispěvovatelů, i když slibů ,že někdo něco napíše, jsem slyšel až hanba. Když si prolistujete archiv, zjistíte, že poměrně silně jsou zde díky Troublemu zastoupeny hrady. Já osobně jsem měl asi největší radost, když jsem konečně dokončil článek o nápisech na mečích. Mohli jste si ale třeba vyzkoušet výrobu inkoustu nebo se alespoň virtuálně juknout do muzea. Jestli bych tady chtěl něco změnit, tak by to byla větší orientace na zahraniční zdroje a původní prameny. Nebylo by však od věci zvýšit počet ilustrací, které jsou návštěvnicky asi nejvděčnější. To se ovšem ale znamená, že se na stará kolena budeme asi muset naučit kreslit. Leč jsme omezeni časově, jazykově i finančně, takže to bude asi chvíli trvat. Hodiny práce a to, kolik jsem za dobu od založení časopisu utratil za knihy, raději počítat nebudu.

Počet návštěvníků se nám pomalu blíží k 2500, přičemž ten nejvzdálenější byl až z Havajský ostrovů :-). I když část vstupů jsme spáchali sami, protože se nemůžeme nabažit pohledů na svoje dílko :-), domnívám se, že se nám podařilo vybudovat malou, ale stabilní čtenářskou základnu, což se projevuje i tím, že denně se "na nás" koukne v celku bez výkyvů více než osm lidí a ve statistikách českých webových stránek jsme obvykle kolem 17 místa ve své kategorii. Není to sice důvod k velkému plesání, ale věšet se kvůli tomu taky nebudeme. Už proto, že předpokládám pomalý růst, neboť naštěstí ještě je mezi námi dost lidí, kteří historii mají rádi, a jejich počet na Internetu se asi bude zvyšovat, neboť i humanitní obory již zjišťují jeho prospěšnost. Jestli vidím v této oblasti někde rezervu, pak je to na Slovensku, kam bychom mohli díky spřízněnosti jazyka i historie proniknout. Na to, aby se stránky staly alespoň trochu komerční a vydělaly alespoň na nákup nezbytných knih, jak by si penězchtivý :-) Troublík jistě přál, budeme muset ale ještě nějakou chvíli zapomenout. Asi největší kix se nám letos povedl, když jsme jeden měsíc neupdatovali, což způsobilo Troubleho pokousání pittbulem a moje hledání práce po civilní službě. Pokud se ovšem pracuje jen v dvoučlenném týmu, něco takového muselo přirozeně jednou nastat. Nyní je nebezpečí již zažehnáno a já mám docela radost, že jsme jako mnoho jiných internetových časopisů nezanikli hned po vzniku, ale každý měsíc jsme přinesli něco nového.

V nejbližších dnech nečekejte velké změny formy. Ty plánujeme až k prvnímu výročí existence, což bude v březnu. Uvítal bych zejména vylepšení vzhledu a mírné přeorganizování (mrtvé rubriky zrušit a nahradit). Také bych rád viděl, kdyby přicházelo více článků od čtenářů, ale to záleží jen na vás. Bohužel, některé dosud došlé příspěvky mívaly dvě podstatné chyby - nebyly dvakrát gramotné (stylisticky zpozdilé) nebo obsahovaly fakta notoricky známá bez nového pohledu. Snad vás to neodradí, protože jedině psaním se člověk psát naučí. Pokud nám zašlete text, rádi ho zveřejníme nebo alespoň vysvětlíme, proč jsme tak neučinili. Tak a to je asi všechno, co jsem měl na srdci a klávesnici. :-)

S Troublem vám přejeme do nového roku všechno nejlepší. A hlavně - milujte se, drobte ptáčkům, čtěte Středověk a taky nám čas od času napište, protože váš zájem je tím největším motorem, který nás nutí pracovat. Jen tak totiž víme, že neděláme něco zbytečně.
Wolfram

Troubleho poznámka:

K návštěvnosti bych dodal, že podle statistik nás navštívilo nejvíce lidí ve 46. týdnu (131) hned o týden později to bylo 111 a za zmínku ještě stojí 43. týden, kdy nás vidělo 128 lidí. Jsou to pěkná čísla, která ukazují, že počáteční návštěvnosti (do 50 lidí týdně) se nyní již výrazně zvýšily a navštěvuje nás čím dál více z vás.

Wolfram se zmínil o Bahamských ostrovech, dodám, že návštěv z USA máme celkem 25, z Austrálie 2, z Německa 7, tři návštěvníci přišli ze Španělska, stejně jako z Nizozemí a Švédska. Slováci taky moc nelenili a byli u nás 352 krát. Ale máme záznamy o návštěvách z Francie, Itálie, Finska, Kanady či Taiwanu. Seznam není kompletní, ale je zajímavé, jak na tom světě lidé brouzdají po Netu, aniž by tomu rozuměli :)) Naše jediná anglická stránka je u obrazové přílohy, no třeba to časem rozšíříme. Zajímavé je i že přes 1700 z našich čtenářů používá MS Windows 95, 380 MS Windows NT, 130 si pak postačí s MS Windows 3.11. Ale vidělo nás i 9 Macintoshů a pár desítek návštěv proběhlo z prostředí Linuxu, Unixu a Sun OS, zbytek asi 130 návštěv je neidentifikovatelných. Mezi prohlížeči jasně dominuje MS Explorer (1600 návštěv), Netscape má "jen" 750 přístupů, ostatní je mi záhadou.

Nejvíce čtenářů přichází po poledni, tedy mezi dvanáctou a třináctou hodinou, a dále spíše dopoledne. Nejvíce návštěvami se může pochlubit pátek, naopak v neděli nás moc lidí nečte, podobně jako v sobotu.

Tolik množství více či méně zajímavých čísel. Přidávám s k Wolramově vánočnímu přání a těším se po Novém roce zase na vás.

Související články:
Zábavný středověk, recenze (23.02.2000)
Obrázky úvodních stran, (10.12.1998)
Vánoce, (10.12.1998)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Wolfram | Vydáno dne 10. 12. 1998 | 2879 přečtení | Počet komentářů: 105 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server