Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de
Recenze

Tomáš Durdík: HRADY kastelového typu 13. století ve střední Evropě, recenzeDalší z mnoha knih nejplodnějšího autora populárně-vědecké literatury o hradech byla loni představena i českým čtenářům. Dílo je zaměřené na kastely střední Evropy, jak již název říká.

Jedná se o ucelenou a velmi podrobnou publikaci, která dobře poslouží "všem zájemcům o vývoj hradní architektury, historikům umění a architektury, středověkým archeologům, památkářům, vojenským historikům i badatelům všech ostatních medievalistických disciplín." Nalezneme zde spoustu plánů hradů, kreseb (rekonstrukcí i náčrtů stavebního vývoje či archeologických nálezů) a také množství černobílých fotografií včetně mnoha vzácných kousků z první poloviny našeho století (celkem 315 obrázků).

Kniha nezahrnuje pouze domácí objekty, byť podrobné popisy se vztahují zejména na ně, ale počteme si například i o Malborku a dalších francouzských, švýcarských či maďarských hradech. Z domácích památek vzpomeňme Týřov, Konopiště, Džbán, Nižbor či moravský Úsov.

Knihu vřele doporučuji a v podstatě nevím, co by ji šlo vytknout, snad by zde mohly být i barevné fotografie, ale celkové pohledy hradů nebyly cílem publikace. Velmi příjemný je bohatý výběr publikované i nepublikované literatury a rejstřík.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Trouble | Vydáno dne 08. 08. 1999 | 4230 přečtení | Počet komentářů: 38 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server