Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de
Kostýmy, obrazové přílohy

Historický kostým - V.,Tentokrát je ukázka módy ryze středověká, i když poněkud naivně pojatá. Původním záměrem autora této barevné litografie z druhé poloviny minulého století totiž v první řadě zřejmě nebylo divákovi poskytnout detailní popis historického kostýmu, ale spíše ho pobavit. Tomu odpovídá i zidealizovaná podoba zobrazených panovníků. Protože se k obrázku nedochovala popiska, lze navíc jen velmi těžko podle některých atributů určit, koho měl výtvarník na mysli. Z elektronické reprodukce, bohužel, není patrné, že obrázek je v podstatě koláž. Některé části (zbraně, koruny, části oděvů) totiž původně byly vytištěny zvlášť. Z archu se musely vystříhnout a posléze nalepit na bílá místa na pozadí s figurami v prvním plánu a turnajem v druhém.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Wolfram | Vydáno dne 06. 06. 1999 | 5331 přečtení | Počet komentářů: 68 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server