Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de
Reportáže

Akce na Starém Jičíně, reportážZřícenina hradu Starý Jičín je již po několik let památkou, která díky zdejším nadšencům nechátrá, ale snaží se do svých rozlehlých hradeb přilákat nejen nahodilého návštěvníka, ale i diváka. Pořádají se zde několikrát do roku nejrůznější akce, při kterých zpravidla nechybí historický šerm a jiné ukázky způsobů zašlých časů.

Jednou z nejzajímavějších akcí, které se letos konaly byla asi sobotní noční prohlídka hradu spojená s vystoupením dvou skupin HŠ (tuším Cordiallo a Allegros) pořádaná koncem léta. Kdo se přišel podívat, určitě nelitoval. Sice si musel zaplatit symbolické výjimečné vstupné (mimo akce je samozřejmě zřícenina volně přístupná), ale velmi dobře se zde mohl najíst i napít a pomalu čekat až nastane desátá hodina, při které už byla pořádná tma a chystalo se večerní vystoupení. Nejprve diváci shlédli inscenaci pověsti, která se váže k starojickému hradu a potom formou mnoha za sebou řazených šarvátek mohli shlédnout umění šermířů s nejrůznějšími zbraněmi.

Náročný divák by mohl mít nejrůznější připomínky, ale turista divák byl zajisté spokojen a navíc po zajištění potřebných formalit bylo možné na hradě "legálně" přespat, což jsem přivítal, protože bych se domů stejně včas nedostal.

Byl to krásný večer, příjemné zpestření všedního života s nádechem historie. Vřele doporučuji pro příští sezónu!

Starý Jičín - příprava na vystoupení
Starý Jičín - příprava na vystoupení

Starý Jičín - jedno z mnoha vystoupení
Starý Jičín - jedno z mnoha vystoupení


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Trouble | Vydáno dne 24. 10. 2000 | 4695 přečtení | Počet komentářů: 48 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server