Univerzitní nakladatelství na Internetu,

Autor: Wolfram <(at)>, Téma: Zajímavosti, Vydáno dne: 25. 05. 2000Nebývá naším zvykem zvlášť informovat o jednotlivých nových stránkách, protože jejich počet roste řadou geometrickou, takže bychom se asi záhy zbláznili. V případě elektronické prezentace nakladatelství Karolinum ale rád udělám výjimku. Jsou to stránky užitečné a navíc u mě mají protekci, neboť Univerzita Karlova, které patří, je moje alma mater.

Elektronická publikace vznikla asi před třemi měsíci a předvedena byla například na nedávném veletrhu Svět knihy 2000. Jedná se v podstatě o katalog knih, které nakladatelství vydalo. Netřeba snad připomínat, že pro zájemce o historii se jedná o vydatný zdroj informací. Učební texty a periodika jsou řazena podle jednotlivých fakult. Monografie jsou zpracovány abecedně podle jmen svých autorů. U každé z knih je kromě obvyklých bibliografických údajů uvedena i cena a stručná anotace. V komplexním katalogu, kde jsou uvedeny všechny publikace pohromadě, lze vyhledávat podle počátečních písmen jmen autorů (popřípadě titulů knih). Neschází informace o samotném nakladatelství, kontakt na jednotlivé pracovníky a pro knihkupce i podmínky k navázání obchodního kontaktu.

Objednat knihu přes Internet ale dosud nelze. Přesto jsou stránky šikovné pro každého, kdo chce zjistit, co nového v nakladatelství vychází . A to v době, kdy si udržet přehled o vydávání nových odborný publikací je poměrně obtížné, není málo.

Dodejme ještě odkaz na jejich stránku.