Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
FEUDUM.EU
1998-2007
2009-2011
(obnoveno)
internetový občasník
věnovaný historii
nejen středověké
ISSN 1801-5611 redakce (zavinac) feudum eu
TOPlist
larp-fashion.de

Komentáře

ke článku: Albigenští, Počátky reformace ve Francii
ze dne 11.01.1999, autor článku: Trouble

Komentář ze dne: 01.06.2006 10:59:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - richard (@)
Titulek: Těhotenství je hřích -
V Grigorjevičově Dějinách Inkvisice jsem skutečně četl, že patrně hlavním důvodem souhlasu církve s křížovou výpravou proti Albigenským byl fakt, že kataři -kněží požadovali po věřících zříci se sexu a plození dětí, jako údajně smrtelného hříchu - autorství této myšlenky je připisováno perskému náboženskému kazateli Mánímu (popraven ve 3.stol.) a jeho následovníkům, manichejcům. Vzhledem ke skutečnosti, že rozšíření katarství, resp. zákazu plodit děti, by znamenalo během několika desetiletí vymření celých regionů a jejich pád do rukou cizích dobyvatelů, nevidím na mýcení tohoto nesmyslu křižáky a inkvisicí nic špatného, tehdejší vrchnost měla asi vůči Evropě a její budoucnosti větší pocit zodpovědnosti, než nynější, kterým je pokles porodnosti a jeho následky lhostejný. To tvrdím i přesto, že pro spoustu lidí tehdy to znamenalo tragédií, mělo to dlouhodobé důsledky, jižní oblasti Francie byly pevně svázány se severem, přičemž pro jihofrancouzské kultury Provence a Languedocu to znam

Komentář ze dne: 24.10.2012 13:34:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Al
Titulek: K obsahu
Díky za článek,
jednoduché obecné shrnutí vycházející z dostupných zdrojů. Mé zdroje se však s uvedenými daty úplně neshodují. Dějiny píše vítěz, tím byla především moc představovaná katolickou církví. Ta, aby do budoucna skryla pravou podstatu oné obrovské tragedie jako již mnohokrát předtím i potom, zlikvidovala prakticky vše, co se o katharské herezi zmiňovalo alespon trochu relevantně. Namísto toho byli tito lidé démonizováni a jejich odkaz pokroucen. Příkladem je např. obliba sebevraždy. To je jeden z chybných výkladů, s nimiž se na svých cestách dokonalí potýkali stále. Je toho mnoho.
Učení katharských heretiků totiž vycházelo z jejich špičkami uchovávaných textů kJežíše, Jehož prav= jméno bylo Jesheua Sananda Melchidezek a kruhu Bratrstva Essenských jež byli jeho nejbližšími.
V těchto materiálech bylo velmi mnoho o historii a původu lidských bytostí, o povaze tvorby boha-zdroje,
o souvislostech tvořících přítomnost takovou, jaká je.
Skutečný kristovský avatar nikdy nebyl u

Související
Němé tváře...
Útulek Ostrava

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server